Yumurta Kabuklarını Atmayın!

0
65
Yumurta Kabuklarının Faydaları Nelerdir, Yumurta Kabukları İle Neler Yapılır
Yumurta Kabuklarının Faydaları Nelerdir ?
Blog Yazarlığı, Editör İlanı

Yumurta Kabuklarının Yararları Nelerdir ?

Kahvaltıların, böreklerin ya da ufak atıştırmalıkların vazgeçilmesi olan ve içerisinde yüksek miktarda protein bulunduran yumurtanın kabuklarını muhtemelen şimdiye kadar direk çöpe atıyordunuz ancak yazıyı okuduğunuzda bir nebzede olsa pişman olabilirsiniz. Yumurta kabuklarını dekorasyon amacıyla ya da bitki yetiştirme amacıyla kullanabilirsiniz. Hatta mutfakta temizlik için bile kullanmanız mümkün. Yumurta kabukları ile yapılacak onlarca şey olduğu için bu yazıyı “dizi” formatında hazırlayarak size sunacağım. Umarım severek takip edersiniz. Şimdi bu yazıda yumurta kabuklarının faydalarına odaklanacağız.

Yumurta Kabuğunda Bulunan Faydalı Maddeler

Yumurta kabukları adeta bir kalsiyum deposudur. Kabuğun içerisinde ciddi miktarda kalsiyum bulunurken bunun yanında magzenyum, demir, manganez, bor, bakır, kükürt ve çinko gibi oldukça faydalı besin ögeleri barındırmaktadır. Tabi şöyle bir gerçek bulunmaktadır, kabuk üzerinde yeterli besinlerin bulunması için tavukların gerçekten doğal bir ortamda büyümesi ve doğal şartlarda beslenmeleri gerekmektedir. Malumunuz olacak ki günümüzde tavuklar 30 günde yetiştiriliyor ve oldukça hızlı büyüyorlar yani sağlıklı bir doğal ortamda büyüyüp beslenmiyorlar. Bu sebeple fabrikasyon tavukların yumurtalarında bu besin ögeleri fazla olmayacaktır. Eğer bu yazı dizisinde paylaşılacak ve dekorasyon konusu haricindeki kısımlardan en yüksek düzeyde yararlanmak istiyorsanız tükettiğiniz yumurtaların gerçekten köy yumurtası olduğuna eminseniz yumurta kabuklarını atmamalısınız.

En Güzel Tavuk Özgürce Gezen ve Özgürce Beslenen Tavuktur

Yumurta kabukları ile yüz maskesi yapabilir, kemik erimelerine karşı kullanılabilir, yetiştirdiğiniz çiçekler için dekoratif ve yararlı saksılar olarak kullanabilir, bahçeler için gübre yapabilirsiniz. Kısacası yumurta kabuklarının faydaları oldukça fazladır. Elimizden geldiğince bunları farklı yazılar olarak yazıp bu başlığın altında sizlere sunacağız. İlk tavsiyemiz şimdiden başlayarak yumurta kabuklarını atmayın ve biriktirmeye başlayın.

Yazıları eklemeye başladık, aşağıdan takip edebilirsiniz. Beğenmeniz ümidiyle..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here