Yumurta Kabuğu Maskesi

0
104
Evde Yumurta Maskesi Nasıl Yapılır
Yumurta Kabuğu Maskesi Nasıl Yapılır ?
Blog Yazarlığı, Editör İlanı

Yumurta Kabuklarından Yararlanma Rehberi Yazı #1

Ucuz fiyatı ile herkesin rahatlıkla satın alabileceği yumurta, kahvaltılarda ve atıştırmalık öğünlerde vücudumuz için gereken önemli besinleri bizlere sağlıyor ancak hiç düşünmeden çöpe atılan yumurta kabuklarının faydalarını öğrendiğinizde attığınız kabuklar için pişman olacaksınız. Bir çok farklı alanda kullanılması söz konusu olan yumurta kabukları için bir rehber hazırladık, umarım tüm yazıları severek takip edersiniz.

Yumurta Kabuğu Maskesi İle Cilt Lekelerini Durdurun

Doğadaki en yüksek kalsiyum miktarı yumurta kabuğunda bulunmaktadır, cilt sorunlarını önlemede ve cilde bakım yapma konusunda kalsiyum son derece önemlidir. Yumurta kabuğunun yüz maskelerinde kullanılma sebebi işte biz bu zengin kalsiyum miktarından dolayıdır. Genelde insanlar “ne alakası var kabukla maskenin” şeklinde bir ön yargıya sahip olduklarından dolayı bu açıklamayı yapmaya gerek gördüm.

Yumurta Kabuğu Maskesi Nasıl Yapılır ?

  • 1 Tatlı kaşığı yoğurt
  • 2 Yemek kaşığı yumurta akı
  • 4 damla limon suyu (gerçek limondan sıkın lütfen, limon sosu ya da hazır satılan limon sularını maske için kullanmayın)
  • Mikser ya da ahşap bir havan içerisinde toz haline getirilmiş yumurta kabuğu

Hazırlanışı ; Yukarıdaki tüm malzemeleri porselen ya da cam bir kaba koyun. Eğer imkanınız varsa el blender’ı kullanarak yoğun bir şekilde karıştırın. Malzemeler tamamen birbirine karışınca göz çevresi hariç olmak kaydıyla yüzünüze masaj yaparak uygulayın. Daha iyi sonuçlar için maskeyi uygulamadan önce yüzünüzü ılık su ve sabun ile yıkayın ve iyice kurulayın. Yumurta maskesi ortalama olarak 20 dakika içerisinde kuruyacaktır ve yüzünüz gerilecektir. 20 dakika sonra yüzünüzü sabun kullanmadan ılık su ile temizleyin. Maskede bulunan yumurta kabuğu ve akı cildinizi kurutacağı için yüzünüzü temizledikten sonra yağlı olmayan bir nemlendirici krem ile cildinizi nemlendirin. Yumurta kabuğu maskesini haftada 1 kere uygulayarak en iyi sonucu yakalayabilirsiniz.

Yumurta Kabuğu Faydaları, Yumurta Kabuğu Cilde Ne Yapar
Yumurta Kabuğunun Cilde Faydaları

Yumurta Kabuğunun Cilde Yararları Nelerdir ?

  • Yumurta kabuğu ile yapılan maskeler ciltteki lekeleri ve oluşmuş renk bozukluklarını ortadan kaldırmaya yardımcı olur.
  • Kabukların tamamen doğal olması sebebiyle hazır kozmetik ürünlere göre son derece sağlıklıdır.
  • İçerdiği yüksek kalsiyum sebebiyle yumurta kabukları cildiniz için detoks etkisi yaratacaktır.
  • Cildinizi yeniden yapılandırır, ölü hücrelerden cildi arındırarak son derece parlak bir görünüm kazandırır.
  • Kolay tahriş olan bir cilt yapısına sahipseniz içerisinde elma sirkesi bulunan bir kaba yumurta kabukların toz haline getirmeden bırakın ve bir kaç gün bekletin. Kaşınan cildinize ya da tahriş olan yerlere elma sirkesini pamuk yardımıyla sürebilirsiniz.

Yumurta kabuğunun mucizevi etkilerini bir yazı dizisi formatında yazıyoruz, doğanın bize sunduğu bu mucize hakkında tüm yazılar Yumurta Kabuklarının Yararları Nelerdir ? yazımızda. Buradan tüm yazılara ulaşabilirsiniz. Ayrıca yağlı bir cilt yapınız varsa buradaki yazımızı okumanızı da öneririz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here