Yoğurt ve Karabiber Maskesi

0
0
Yoğurt ve Karabiber Maskesi
Yoğurt ve Karabiber Maskesi
Blog Yazarlığı, Editör İlanı

Harika Bir Cilt İçin Yoğurt ve Karabiber Maskesi Yapımı

Son derece basit olarak hazırlanabilen ve uygulaması kolay olan bir maske ile harika bir cilde sahip olabileceğinizi biliyor muydunuz ? Üstelik her evde bulunan 2 malzeme ile. Yoğurt ve karabiber maskesi ile pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz. Daha önce pek çok yüz maskesi tarifini vermiştik ancak bunların arasında en kolay olanı yoğurt ve karabiber maskesidir.

Yoğurt tek başına bile sivilce ve siyah noktalara, solgun bir cilde ve kırışıklığa iyi gelmektedir çünkü içerisinde cilde faydalı olan bir çok vitamin ve mineral barındırmaktadır. Güneşten aşırı yanan kişilerin sırtına koluna yoğurt sürdüklerinde rahatlamaları bu yüzdendir. Yoğurt’un gücüne ek olarak mutfakların vazgeçilmezi olan karabiber içerisinde yoğun miktarda bulunan magnezyum, potasyum ve demir barındırmaktadır. Bunun yanında K, C ve A vitaminlerinin kaynağıdır. Cildin yıpranmasında önemli bir rol oynayan ve “serbest radikaller” diye adlandırılan moleküller üzerinde karabiberin yarattığı etki sebebiyle cilt sağlığı konusunda oldukça faydalıdır. Yoğurt ve karabiber maskesinin cildinize iyi gelme sebebini elimizden geldiğince açıkladık, şimdi tarife geçebiliriz.

Yoğurt ve Karabiber Maskesinde Kullanılan Malzemeler ve Yapımı

  • 3 çorba kaşığı yoğurt
  • 1 tatlı kaşığı karabiber

Ufak bir cam kapta bu iki malzemeyi iyice karıştırın, krem kıvamına geldikten sonra uygulamaya başlayabilirsiniz ancak yüz maskesinin etkisini arttırmak için cildinize uygulamadan önce ılık su ile yüzünüzü nemlendirici bir sabun ile yıkayın ve soğuk su ile durulayın. Yoğurt ve karabiber maskesini yüzünüze masaj yaparak dairesel hareketlerle sürün ve isterseniz maskeyi boyun bölgesine de uygulayabilirsiniz. Uygulamanız bittikten sonra 5 dakika bekleyin ve yüzünüzü ılık su ile durulayın. Bu işlemi haftanın 4 günü yaptığınızda 2-3 hafta sonra cildinizdeki harika değişimi gözle görebileceksiniz. Eğer cildiniz aşırı yağlı ise Yağlı Ciltler İçin Doğal Maske yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Önemli : Cildinizde yoğurt ya da karabiber’e karşı bir alerji varsa maskeyi uygulamayın, bu konudan emin değilseniz cildiye hekiminize baş vurarak uygulamanızı tavsiye ederiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here