Yağlı Ciltlere Karşı Doğal Nane Maskesi Yapımı

0
54
Nane Maskesi, Doğal Yüz Maskesi, Yağlı Ciltler İçin Nane
Yağlı Ciltler İçin Doğal Yüz Maskesi
Blog Yazarlığı, Editör İlanı

Yağlı Ciltler İçin Nane Maskesi İle Cilt Bakımı

Kadınların kişisel bakıma ve güzelliğe olan düşkünlüğü sebebiyle kozmetik sektöründe faaliyet gösteren firmalar her gün yeni ürünler piyasaya sürüyorlar. Süreklilik gerektiren güzellik ile ilgili maske kullanımı ise kadınların cüzdanını zorluyor. Kadının fendi kozmetik firmalarını henüz yenmemiş olsa bile sarsıyor 🙂 Evlerimizde son derece ekonomik ücretlerle cilt maskesi hazırlamaya devam ediyoruz. Şimdi sırada yağlı cilt probleminden muzdarip kadınlar için evde nane maskesi yapımı hakkında bir yazı geliyor. Bildiğiniz gibi yağlı cilt sahibi kişiler özellikle yaz mevsiminde bu sorundan illallah ediyor. Yağlı cilt beraberinde sivilce ve siyah nokta gibi iğrenç sorunları getiriyor. Maske yapma konusunda üşenmeyen kişiler ise bu sorunlardan bir benze olsa kurtulabiliyorlar.

Lafı dolandırmadan hızlıca nane maskesi tarifine geçmek istiyorum. Kullanılacak malzemeler;

  • Ortalama büyüklükte bir muzun yarısı (muzun sağı solu kararmış olmasın)
  • 1 Tatlı kaşığı kil
  • 2 Yemek kaşığı yoğurt
  • 1 Tatlı kaşığı nane yağı

Yağlı Ciltler İçin Evde Nane Maskesi Yapım Tarifi

Yukarıdaki malzemeleri cam ya da porselen bir kaba koyun. Mikser ya da el blender’ı yardımıyla karıştırmaya başlayın. Muzun iyice parçalanıp ezildiğinden ve diğer malzemeler ile tam olarak karıştığından emin olun. Karışımımız kremsi bir kıvama gelene kadar karıştırmaya devam edin. Eğer gereğinden cıvık bir kıvam çıkarsa kil oranı ile oynama yapabilirsiniz. Şu anda doğal nane maskesi kullanıma hazır. Öncelikle cildinizi doğal bir sabunla ılık su ile birlikte yıkayın ve tamamen kurulayın. (Gerekirse fön makinesi yardımıyla yüzünüzde kalabilecek nemi kurutun) Temizleme işlemi bittiğine göre doğal nane maskenizi yüzünüze sürün ve maske kuruyana kadar -ortalama 20 dakika- yüz mimiklerinizle oynamamak kaydıyla oyalanın. Maske tamamen kuruduğunda ılık su ile yüzünüzü durulayın. Nane maskesi uygulamasını haftada bir kere yaparak yağ oranını dengeleyebilirsiniz.

Özellikle nane maskesinde kullanılan “kil” zengin bileşen içeriğinden dolayı cilde çok iyi gelmektedir. Kil cildinizdeki ölü derilerden kurtulmanızın yanı sıra içeriğindeki demir, magnezyum, kalsiyum, alüminyum, silisyum ve çinko gibi doğal ve yararlı mineraller sayesinde hem gereken bileşenleri cildinize aktarır hemde sivilce ve siyah nokta oluşumunu engeller.

Nane maskesi yapımı ile ilgili bu yazı Yağlı Ciltler İçin Doğal Maske konulu yazımızın devam niteliğindedir. Yağlı ciltlere karşı alınabilecek önlemlerin tamamına ulaşmak için Yağlı Ciltler İçin Doğal Maske Önerileri isimli yazımıza göz atabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here