Yağlı Ciltler İçin Doğal Maske

0
61
Yağlı Ciltler İçin Doğal Yüz Maskesi Önerileri, Yağlı Cilt Problemi
Yağlı Ciltler İçin Doğal Yüz Maskesi Önerileri, Yağlı Cilt Problemi
Blog Yazarlığı, Editör İlanı

Yağlı Ciltler İçin Doğal Maske Önerileri

Yağlı bir cildiniz var ve bu durumdan şikayetçiyseniz doğal  maske önerileri ile sorunlarınızı giderebilirsiniz. Aslında yağlı ciltler için üretilen bir çok kozmetik ürünü olsa bile doğal çözümler trend olma konusunda iddaalı. Bu yazıyı bir yazı dizisi formatında oluşturacağım ve bu serinin ilk yazısıdır. Burada genel olarak yağlı ciltler hakkında bir ön bilgi vererek sonraki dönemde gelecek yazılarda bu soruna alternatif çözümler üretmeye çalışacağız.

Yağlı Ciltlerin Nedenleri Nelerdir ?

Yağsız Cil İçin Masker Önerisi, Doğal Yüz Maskeleri
Yağsız Cil İçin Masker Önerisi, Doğal Yüz Maskeleri

Cildin aşırı yağlı olmasının sebebi vücutta bulunan hormonların dengesiz çalışmasından kaynaklanmaktadır ve genel olarak ergenlik çağındaki kişilerde görülmektedir. Yağlı bir cilde sahip olanlardaki temel etkenler genel olarak hormonların çalışmasındaki dengesizlik, beslenme alışkanlıkları, çevresel etkenler ve yaş olarak ön plana çıkmaktadır. Yağlı cildi olanların en büyük sorunları siyah nokta ve sivilce oluşumunun hızlı ve yoğun bir biçimde olmasıdır, bu durum genç yaşlardaki insanlar için kötü bir durum olsa da yaşlanma sürecinde yüzde oluşacak kırışıkları yavaşlatması gibi büyük bir artısı da olmaktadır.

Yağlı Ciltler İçin Doğal Çözümler ve Öneriler Nelerdir ?

Yağlı Ciltler İçin Yüz Maskesi Önerisi
Yağlı Ciltler İçin Yüz Maskesi Önerisi

Bir cildiye hekimi ile yağlı cilt probleminizi konuştuğunuzda muhtemelen size ilk olarak cilt temizliğinizi düzenli olarak yapmanız gerektiğini söylemek olacaktır. Düzenli olarak yüzünüzü doğal sabunlar ile 3-6 saatte bir yıkamak sağlıklı olacaktır. Durulama esnasında soğuk su kullanmak yerine ılık su kullanmanız durumunda cilt yüzeyinizde bulunan istenmeyen sağlar daha kolay çözüleceği için ılık hatta bir nebze sıcak su ile durulanması tavsiye edilmektedir. Sağlığınız açısından içerisinde alkol bulunan ürünleri kullanmanızı önermiyoruz. Alkol bulunmayan bir çok bileşen mevcuttur ve ücretleri ekonomiktir. Cildi yağlardan arındırmak iyi olsa da yağsız bir cilt aşırı kuru kalırsa buda istenmeyen cilt hastalıklarına sebebiyet verecektir, bu sebeple yağ içermeyen nemlendirici kremler kullanabilirsiniz.

Doğal cilt maskesi hazırlamaya vakti olmayanlar için en pratik çözüm süttür. Soğuk süt cildiniz için doğal bir temizleyici madde olarak kullanılabilir. Yağı azaltılmış yani light sütü bir pamuk yardımıyla günde bir kaç kez yüzünüzü temizlemek için kullanabilirsiniz. Sütü sürdükten 5-10 dakika sonra cildinizi ılık su ile yıkayabilirsiniz.

Yağlı Ciltler İçin Doğal Maske Tarifleri

Bu yazının devamı olarak evde yapılabilecek doğal yüz maskeleri konulu yazılarımız bu başlığın altında yayınlanacaktır. Güncelleme : Yazılar en kısa sürede eklenecektir, takipte kalmanızı rica ederiz. Yazılar eklenmeye başlanmıştır, aşağıdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here