WhatsApp Yazı Formatı Nasıl Değiştirilir

0
32
WhatsApp Güncellemesi İle Font Kullanımı
WhatsApp Güncellemesi İle Font Kullanımı
Blog Yazarlığı, Editör İlanı

29 Mart WhatsApp Güncellemesi ve Gelen Yenilikler

29 Mart 2016 tarihinde yayınlanan güncelleme paketi ile beraber yeni bir özellik kullanıcılara sunuldu. Güncelleme sonrası atılan mesajlar şu şekilde olabilir. Aşkım, telefonum sessizde ve babam yanımda sakın ARAMA.

Mobil cihazlarınızda yapacağınız 29 Mart sonrası güncellemelerde atacağınız mesajlarda fontları kalın, italik ya da üstü çizgili bir şekilde gönderebilirsiniz. Bu yeni özellik mesajlardaki önemli bölümleri belirtmek için faydalı ancak maalesef kullanmak biraz zor. Bold ya da Italic bir mesaj atacaksanız bunu bir buton yardımıyla yapamıyorsunuz. Bunun yerine işaretlemek istediğiniz kelime ya da kelime öbeğinin önüne ve arkasına “*”, “_” ve “~” işaretlerini koymanız gerekiyor.

Bir mesajı kalın yapmak için *beni arar mısın?* şeklinde yazmanız, eğik olarak göndermek için _beni acil arar mısın_ ve son olarak üzeri çizgili göndermek için ~_ben gelmeyeceğim~ şeklinde mesajınızı iletebilirsiniz. Bu şekilde mesaj gönderdiğinizde mesajınızı yazdığınız haliyle görüyorsunuz ancak alan kişi sizin belirlediğiniz formatta mesajı görüntülüyor.

Aşağıdaki ekran görüntüsünden görebilirsiniz. Sol kısımda gönderen kişide gözüken sağ tarafta ise alan kişide gözüken format yer alıyor. İleride bunu daha basit bir şekilde kullanabilmemiz için bir güncelleme gelir umuduyla görüşmek üzere

WhatsApp Fontları
WhatsApp Fontları

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here