Ulusal Gazeteler WordPress Kullanıyor

0
58
Ulusal Gazeteler WordPress Kullanıyor
Ulusal Gazeteler WordPress Kullanıyor
Blog Yazarlığı, Editör İlanı

Ücretsiz içerik yönetim sistemi ve açık kaynak kodlu WordPress, ülkemizde faaliyet gösteren ve günlük milyonlarca trafik alan gazete sitelerinde kullanılıyor.

Zaman Gazetesinin Yeni Sitesi WordPRess Oldu!

Geçtiğimiz günlerde bazı yasal süreçler sebebiyle Zaman Gazetesine kayyumlar atandı, kayyumların iş başı yapmasından kısa süre sonra ilk icraatleri gazetenin internet sitesini yenilemek oldu. Eski site tamamen silinerek yaklaşık 48 saat hizmet veremedi, site içeriklerinin temizlenmesinden sonra yeni altyapı olarak ücretsiz ve esnek bir içerik yönetim sistemi olan WordPress tercih edildi. İçerik yönetim sistemi kurulduktan sonra yapılan bazı ayarlar sebebiyle kodları bakılmadan WordPress kullanıldığı belli olmasada işin uzmanları sistemi çok rahat anlayabiliyor. WordPress kurulu olan platformlarda içerik ve bazı eklentiler sayfanın kaynak kodunu bakıldığında “…/wp-content/……” şeklinde kendisini göstermektedir.

Haber Siteleri WordPress Kullanıyor
Haber Siteleri WordPress Kullanıyor

İçerik yönetim sisteminin kurulmasının ardından ThemeForest üzerinden satın alınabilen SmartMag – Responsive & Retina WordPress Magazine isimli tema siteye yüklenerek haber hayatına yeniden başladı.

WordPress Kullanan İlk Gazete Değil!

Worpdress sistemi dünyada aktif olarak çalışan milyonlarca internet sitesinde sorunsuz olarak çalışmaktadır. Sistem esnekliği, güvenilirliği ve sürekli olarak gönüllüler tarafından yapılan yeni versiyon ve hata düzeltme güncelleştirmeleri sebebiyle sorunsuz hizmet vermektedir. Uzun süredir Estetik Yayıncılık A.Ş. firmasına bağlı olarak faaliyet gösteren Sözcü gazeteside WordPress sistemini kullanmaktadır, ayrıca gazeteye bağlı amkspor platformuda WordPress altyapısı kullanmaktadır.

dijitaltrend.net siteside dahil olmak üzere günlük olarak kullandığınız pek çok web sitesi WordPress ile oluşturulmuş, gerekli kontroller ve güncellemeleri yapıldığı sürece son derece güvenilir bir içerik yönetim sistemidir. Eğer günün birisinde bir blog ya da e-ticaret sitesi açmak gibi bir düşünceniz varsa maliyetleri düşürmek adına ve sınırsız özgürlük avantajı sebebiyle WordPress altyapısını seçebilirsiniz.

WordPress altyapısı kullanan ve tüm dünya tarafından bilinen bazı marka ve platformların bilgisine bu adresten ulaşabilirsiniz. -İngilizce İçerik :  WordPress Resmi Web Sitesi Refernas Bölümü-

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here