Sinameki Kürü İle Saç Uzatma Yöntemi

0
0
Sinameki Kürü İle Saç Uzatma Yöntemi, Sinameki Maskesi
Sinameki Kürü İle Saç Uzatma Yöntemi, Sinameki Maskesi
Blog Yazarlığı, Editör İlanı

Sinameki Kürü İle Saç Uzatma Yöntemi

Deneyen bir çok kişinin başarıyla sonuç aldığı, üstelik son derece ucuz fiyata temin edebileceğiniz ve oldukça doğal bir yöntemle saçlarınızı uzatmanız mümkün. Sinameki kürü ile saç uzatma yöntemininde kullanılan malzemeleri eczanelerden ve aktarlardan kolayca temin edeceğiz. Kullanan çoğu kişide 7-9 gün arasında ortalama 1 cm saç uzunluk artışının olduğu bilinmekte. Dolayısıyla kötü bir kuaför tarafından ya da verdiğiniz hatalı bir kararla saçlarınızı kestirdiyseniz bunu artık kafanıza fazla takmanıza gerek yok. Sinameki kürü ile saç uzatma (nam-ı diğer sinameki maskesi) yöntemi size ortalama 56 gün içerisinde 5-8 cm uzamış saç vaat etmekte.

Sinameki Saç Kürü İçin Gereken Malzeme Listesi

 • 1 tutam sinameki otu – Aktara gidiyoruz
 • 1 adet tatlı badem yağı (ortalama 5-6 sinameki kürü için yeterli gelir) – İnternet ya da aktardan alıyoruz. (Merak edenler için badem yağının faydalarını ayrı bir yazı olarak yazacağız.)
 • 1 adet bemiks ampül (B vitamini) – Eczaneye gidiyoruz
Bemiks Ampül Vitamin Saç Uzatma
Bemiks Ampül Vitamin Saç Uzatma
Tatlı Badem Yağı
Tatlı Badem Yağı

Sinameki kürünü hazırlamada kullanılacak araç ve gereçler

 • Geniş bir cezve
 • Sprey şişesi (Kuaförlerin kullandığından olabilir, eğer yoksa cam sil kabını iyice deterjandan arındırdıktan sonra kullanabilirsiniz)
 • Süzgeç (ince telli olanlardan, çevresi plastik süzme yeri ise file şeklinde olanlar çok iyi oluyor)
 • 100ml içme su (yarım su bardağı)

Bonus

 • Sinameki saç kürünü yukarıdaki malzemelerle hazırlarsan saçlarını doğal yöntemlerle uzatabilirsin. Eğer kürün içerisine Evigen ampül (E Vitamini) ve Bepanthen ampül eklersen saç gelişim bozukluğunun düzeltilmesi, saç derisinin güçlenmesi ve hücre yapısının bozulmasının önlenmesi gibi faydalarını küre aktararak saçlarımızın hem uzamasını hemde cilt yapısının korunmasını sağlayabilirsiniz. Bence kesinlikle eklemelisiniz. (Merak edenler için evigen ampül, bepanthen ampül ve bemiks ampül’ün faydalarını ayrı bir yazı olarak yazacağız.)

Sinameki Saç Uzatma Kürü Hazırlama Tarifi

Cezve yardımıyla 100ml suyu kaynatıyoruz ve ocaktan alıyoruz, üzerine 1 tutam sinameki otunu atıyoruz ve yaklaşık 30-45 saniye arasında kısık ateşte sinameki otuyla beraber kaynatıyoruz. Kaynama sonrası soğumaya bırakıyoruz, otlu su oda sıcaklığına geldiğinde süzgeç yardımıyla otun sıvıdan çıkmasını sağlıyor ve suyu sprey şişesine aktarıyoruz. Şişe içerisine 1 yemek kaşığı tatlı badem yağı ve 1 adet bemiks ampül kırarak ekliyoruz. Eğer evigen ve bepanthen ampül aldıysanız bunları da sprey kutuya bu aşamada ekleyebilirsiniz. Sprey şişesini iyice çalkalayarak içindekileri karıştırıyoruz. Uygulama öncesi saçlarımızı iyice yıkıyoruz, kurutuyoruz ve tarıyoruz. sinameki saç kürünü saçların diplerine doğru sıkıyoruz ve masaj yaparak uyguluyoruz çünkü kan dolaşımını arttırmak daha iyi sonuç sağlıyor. Tüm saç diplerine uyguladıktan sonra kür’den kalan sıvıyı saç boyalarına uçlarına doğru bitene kadar sıkıyoruz. Sinameki maskesi saçlarınızda en az 3 saat kalmalı ancak benim önerim kür’ü gece yatmadan önce uygulayın ve sabah uyandığınızda bol şampuan ile saçlarınızı kürden arındırın.

Sinameki Kürü İle Saç Uzatma Uzatırken Bunlara Aklınızda Tutun

 1. Herhangi bir alerjik durumunuz varsa ya da deri hastalığına sahipseniz saç maskesini uygulamadan önce hekiminize başvurunuz!
 2. Her uygulamadan önce yeniden kür yapılması gerekiyor yani sinameki maskesini stoklamak gibi bir düşünceniz olmasın.
 3. En iyi sonuç için 8 hafta boyunca haftada bir kere olacak şekilde uygulayın, 8 haftadan sonra kür’e devam edecekseniz 2 hafta ara verip sonra yeniden başlayın. Saçlarınız istediğiniz uzunluğa sahip olana kadar bu şekilde devam edim.
 4. Yazıda 7-9 günde 1 cm saç uzatılıyor diye belirttik ve çoğu kişide böyledir, ancak uygulama hataları ya da saçlarınızın kür’e vereceği tepkiye bağlı olarak bu süre ve uzunluk değişebilir.
 5. Bemiks vitamini kötü bir kokuya sahip, bu koku saçlarına sineceği için sinameki kür‘ünü işe gitmediğin günlerde uygulamanı tavsiye ederiz, ayrıca saçlarını kürden arındırdıktan sonra fön ya da maşa gibi saçlarını ısıtacak şeyler yapman kokunun ortaya çıkmasına sebep olacaktır, bunlara dikkat.
 6. Saçlarınızı düzenli olarak boyatıyorsanız renklerde açılma ve kızıllaşma olabilir.
 7. Sinameki saç kürü saçlarını aşırı derecede kurutmaktadır. Bu sebeple aşırı yağlanan saçlarınız varsa daha geç yağlanmaya başlayacaktır. Saçlardaki nem’in azalması istenen bir durum değildir, bu yüzden saç nemlendirici alternatif maskelerle saçı haftada 1-2 gün besleyebilirsiniz. Son olarak maskeyi kullanmaya başladığınız ilk haftalarda saçlarınızda normalden daha fazla dökülme olduğunu göreceksiniz, bunun sebebi maskenin zayıf olan saç tellerini dökmesidir.
 8. Sinameki saçlarınızı zaten kurutacağı için iş günlerinde zorunda olmadığınız sürece düzleştirme ya da fön çektirme gibi saça ısı vererek nemi alan ve saçları kurutan işlemlerden kaçınmaya çalışmanızda fayda var

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here