Sararmış Tırnaklar Nasıl Beyazlar

2
0
Sararmış Tırnaklar Nasıl Beyazlar
Sararmış Tırnaklar Nasıl Beyazlar
Blog Yazarlığı, Editör İlanı

Sararmış Tırnaklardan Kurtulmak İçin Çözümler

Tırnak renginin sararmasının bir sürü sebebi vardır, kadın özelinde konuşmak gerekirse sık sürülen ve temizlenmeyen ojeler baş sebebidir. Genel olarak bakmak gerekirse sigara kullanımı, yetersiz beslenme ya da cilt hastalıkları buna sebep olabilir. Kişisel bakımına özen gösteren herkes tırnaklarının sararmış olmasından son derece rahatsız olmakta, kadınlar bu durumu gizlemek için genellikle oje kullanımını arttırsa da oje tabakasından havasız kalan tırnaklar hem rengini hemde sağlığını kaybetmektedir. Bir süre sonra bu durum kısır bir döngüye girerek kolayla kırılan tırnaklara sahip olunmasını sağlıyor. Sararmış tırnakları beyazlatmak için bir kaç çözümü sizler için derledik.

Sararmış Tırnaklar Nasıl Beyazlar ?

Baştan söylemek gerekir ki aşağıdaki yöntemlerden birisini uygulamanız 1-2 gün içinde tırnaklarınızın doğal rengine kavuşacağı anlamına gelmiyor, 2-3 hafta ve üzeri uygulama yapmanız durumunda tırnaklarınızın doğal rengine kavuştuğunu görebilirsiniz.

Diş Macunu ve Karbonat İle Tırnak Beyazlatma

Sararmış Tırnakları Beyazlatma Uygulaması
Sararmış Tırnakları Beyazlatma Uygulaması

Kozmetik marketlerden satın alabileceğiniz bir tırnak fırçası edinin, eğer çevrenizde yoksa çocuklar için markette satılan diş fırçalarını kullanabilirsiniz. Diş macunu fırçaya sıkın ve sonrasında karbonat dolu bir çay tabağına fırça ile macunu bastırın. Şimdi elinizdeki fırçayı tüm tırnaklarınıza yavaş yavaş dairesel ve ileri geri hareketlerde uygulayın. Her 2 tırnağınıza uyguladıktan sonra fırçayı yeniden karbonata batırın ve uygulamaya devam edin. Tüm tırnaklarınız bittiğinde 10 dakika kadar macunu tırnaklarınızda bırakın. Sonrasında ellerinizi yıkayabilirsiniz. Bu işlemi 3 günde bir tekrar edebilirsiniz.

Limon İle Tırnak Beyazlatma ve Tırnak Bakımı

Limon İle Tırnak Beyazlatma
Limon İle Tırnak Beyazlatma

Tırnakta limon kullanımı hem beyazlatma açısından faydalı hemde tırnağı sertleştirdiği için oldukça popüler yöntemlerden birisidir. Bir adet limonu iyice sıkın ve ellerinizin rahatça gireceği kadar büyük olan bir kaba aktarın, sonrasında kabın içerisine ılık su ekleyin, ellerinizi suya soktuğunuzda tırnak etlerinin biraz daha üstüne çıkacak kadar su eklemeniz yeterli, fazla su eklemeniz limonun suda yetersiz kalmasına sebep olabilir. Elleriniz 15-20 dakika suda kaldıktan sonra tırnaklarınızı sıktığınız limonun iç tarafıyla (posa tarafı) ovun. Bu işlemi 2-4 günde bir tekrar edebilirsiniz.

İkisi Bir Arada Tırnak Beyazlatma Yöntemi

Yukarıda anlattığımız iki yöntemi anlatacağımız şekilde uygulamanız durumunda etkili sonuçları kısa sürede alabilirsiniz.

1 yemek kaşığı limon suyu ve 1 tatlı kaşığı diş macununu bir çay tabağına alın, üzerine 1 çay kaşığı karbonat ekleyerek iyice karıştırın. Karışım hazır olduğunda tüm tırnaklarınıza fırça ile dairesel hareketler eşliğinde sürün. 15-20 dakika boyunca bu şekilde vakit geçiriyoruz ve sonrasında ılık su ile elleri yıkayabiliriz. Ayrıca tırnakların beslenmesi için mümkünse vazelin, değilse kaliteli nemlendirici kremler ile işlemi sonlandırıyoruz.

Sararmış Tırnaklara Çözüm
Sararmış Tırnaklara Çözüm

2 YORUMLAR

  1. kadınlarda sarı sarı tırnaklar gerçekten kötü duruyor ve kadınlara bu kötü görüntü hiç ama hiç yakışmıyor. Bence uygulayın burada yazan beyazlatma yöntemini

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here