Pratik Oje Sürme Teknikleri

2
103
Oje Sürme Teknikleri, Doğru Oje Sürme Teknikleri
Kısa Sürede Oje Sürmek İçin İpuçları
Blog Yazarlığı, Editör İlanı

Vakti Olmayan Ancak Ojesiz Rahat Edemeyen Kadınlar İçin İpuçları

Bakımlı eller ve renkli tırnaklar, güzel tabi ancak vakti olan kadınlar için. Yapılan bir telefon görüşmesi sonrası en acilinden bir yerlere gitmek gerekiyor ve tırnaklarda oje yok ancak sizde ojesiz dışarı çıkmayanlardansınız. Sonuç olarak oje kıyafet kombinlerini tamamlayan önemli noktalardan birisi daha da önemlisi ojesiz tırnaklar gidilecek ortama göre pek hoş olmayabilir. O zaman pratik oje sürme teknikleri konusuna bir göz atalım

Frenc Oje
Frenc Oje

Her Derde Deva French Oje

Oje sürüldüğünde kurumasını beklemek, kıyafete göre oje rengini değiştirmek bazen sancılı bir sorun haline geliyor kadınlar için. Her gün kıyafet seçimine göre oje sürmeye vaktiniz yoksa en pratik çözüm French oje yaptırmak. Hemen hemen her kıyafet tercihine uyum sağlar ve erkekler tarafından da beğenilmektedir. Vakti az olanlar için en pratik yol budur.

Acil Bir Telefon Geldi Ojesi

Evde sakin sakin oturup dizi izlerken birden telefon çaldı ve acilen bir yere gitmek gerekiyor ancak alınan duş sonrası aseton tırnakları tertemiz etti. Stres yapmayın ancak dışarı çıkarken tercih edeceğiniz oje rengini koyu renkli tercih etmeyin. Koyu renk ojeler tek katman sürüldüğünde kötü gözükür ve iki katman olarak sürerseniz hızlı kurumaz. Böyle de pis bir şeydir. Kısa sürede kuruması için açık renkli ojeleri tercih etmek ve tek katmak sürmek iyi bir yoldur, özellikle tercih edilen renk cilalı ise extradan parıltı verecektir ve bu durumu kurtaracaktır. İki kat ojeler zor kuruduğu için siz kurudu sanarak hareket ederseniz tırnakların ucu bozulabilir ve bu sinir bozucudur.

Açık Renk Oje Sürdüm Ama Tırnakta Düzgün Durmuyor

Ojeyi tırnağa hızlı sürmem lazım diye fırçayı ojeye boğmayın, fırçada çok fazla oje olması durumunda bir kat bile sürseniz tırnak üzerinde oje kalın bir katman oluşturur, bu yüzden de geç kuruyacaktır ayrıca çirkin gözükecektir. Bu sebeple fırçayı oje şişesine daldırırken hırsın ve stresin kurbanı olmayın.

 Eyvah, Tırnak Etime Oje Bulaştı!

Hızlı oje sürmeye çalışan kadınların başına en çok gelen en en nefret edilesi durum ancak strese gerek yok, hemen koşarak banyoya gidin ve kulak çöpü alın elinize. Kulak çöpüne bir miktar aseton dökün ve tırnağa değdirmeden tırnak etlerinizi temizleyin.

İpucu : Eğer kısa bir vakit yaratabilirseniz hızlı sürdüğünüz ojede oluşması muhtemel hataları gidermek ve daha parlak hale getirmek için oje kuruduktan sonra renksiz parlatıcı oje ile bir kat daha üzerinden geçebilirsiniz. Böylece sürülen oje hem daha kalıcı olacaktır hemde daha güzel gözükecektir. Son olarak trend oje renkleri konusunda 2016 İlkbahar Trend Oje Renkleri isimli yazımızı okumak için tıklayınız.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here