Porselen Makyaj Nedir Ve Nasıl Yapılır ?

0
34
Porselen Makyaj Nedir, Evde Porselen Makyaj Nasıl Yapılır
Porselen Makyaj Nedir ve Nasıl Yapılır?
Blog Yazarlığı, Editör İlanı

Porselen Makyaj Nedir, Ne Değildir ?

Genellikle porselen makyaj ağır kapatıcıları çağıştırsada bu çok bilinen yanlışlardan birisidir. Bu makyaj tekniğini diğerlerinden ayıran nokta kullanılan malzeme ve elde edilen sonuçtur. Daha çok mat ve donuk formatta sonuç hedeflendiğinde porselen makyaj tekniği kullanılmaktadır. Standart bir kadının günlük makyajında kullandığı malzemeler ile porselen makyaj ortaya çıkmaz, zaten kadınlar günlük kullanım için porselen makyajı tercih etmezler. Genellikle pürüzsüz bir cilde ihtiyaç duyulması durumunda yani gelinlik makyajı, TV’ye çıkılması durumunda ya da fotoğraf çekimine katılan mankenin ihtiyaç duyması durumunda yapılmaktadır. Eğer cildinizde derin ve rahatsız edici izler varsa ya da sivilce izleriniz varsa bu makyaj tekniğini uygulayınız, aksi durumda normal makyaja göre çok daha ciddi “makyaj akması” sorununu özellikle yaz mevsiminde yaşarsınız. (Yağlı bir cildiniz varsa bu extradan bir eksi puandır, yardımcı olması umuduyla yağlı ciltler için doğal maske önerileri yazımızı okuyabilirsiniz.) Porselen makyajın akması zor bir ihtimal olsa da genede dikkatli olmakta fayda var.

Evde Porselen Makyaj Nasıl Yapılır ?

Porselen Makyajı Yapılmış Model
Örnek Porselen Makyajı Fotoğrafı

Aslında porselen makyajı evde yapmak zordur, profesyonel makyözler tarafından cildinize özel olarak seçilecek malzemeler ile yapılması en doğru yoldur. Eğer yapılan makyajı gün ışığında kullanacaksanız kesinlikle usta eller tarafından yapılması gerekmektedir çünkü porselen makyaj hataları oldukça belli eder. Makyaj aşamaları ortalama bir makyaj ile aynı olsa da kullanılan malzemelerin farklı olması sebebiyle evde yapmak zordur. Günlük makyajda pudra kullanılırken bu makyaj türünde genellikle taş pudra kullanılmaktadır ve sulandırılarak cilde uygulanır. Siz hiç makyaj çantasında taş pudrası olan bir arkadaşınızı gördünüz mü ? İşte bu yüzden porselen makyajı evde yapmak zordur.

Porselen makyaj yapımı biraz geniş bir konu olduğu için bölümlere ayırmaya karar verim, yakın zaman içerisinde porselen makyaj yapımında kullanılan malzemeler ve bu makyajın yapılışı hakkında yeni yazılar hazırlanarak buradan beğeninize sunulacak. Ayrıca örnek makyajlardan oluşan bir galeride oluşturulacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here