İstanbul Taksim Terör Saldırısı Dünya TT’Sinde

0
15
19 Mart Taksim Canlı Bomba Saldırısı
19 Mart Taksim Canlı Bomba Saldırısı
Blog Yazarlığı, Editör İlanı

19 Mart 2016 saat 11:00 sularında Taksim İstiklal Caddesi üzerinde yaşanan canlı bomba saldırısı gündemi sarstı. Sosyal medya kullanıcıları en ağır şekilde tepkilerini dile getirdi, Twitter’da bir süre World Trending Topic listesinde de yer alan Taksim saldırında kullanıcılar bir çok hashtag kullandı.

19 Mart 2016 Taksim İstiklal Caddesi Canlı Bomba Saldırısı

Terör saldırıları ülkemizden maalesef bir bitmiyor, insanlarımız sürekli olarak koru içerisinde yaşamakta ve kendini güvende hissedemiyor. İstanbul’un göz bebeği Taksim İstiklal Caddesi üzerinde 19 Mart tarihinde meydana gelen canlı bomba saldırısında bombacı hariç toplam 4 insan hayatını kaybetti. An itibariyle hayatını kaydedenler arasında Türkiye vatandaşları bulunmuyor, büyün vefat edenler çeşitli ülkelerden gelen turistler.

19 Mart 2016 Taksim İstiklal Caddesi Terör Saldırısı
19 Mart 2016 Taksim İstiklal Caddesi Terör Saldırısı

Saldırının erken saatte yaşanması “beterin beteri vardır” sözünü istemeyerek kullanmamıza sebebiyet veriyor ancak gece saatlerinde bu patlama olsaydı çok daha fazla insan hayatını kaybedecekti. Tüm sorumlular görevini yeterince iyi yapsaydı belkide bu saldırı meydana gelmeyecekti. Diğer taraftan Almanya’nın vatandaşlarına günler önce “Türkiye’de patlama olacak dikkatli olun” diye uyarı yapması ve elçiliklerini kapatması ise istihbarat tartışmalarını alevlendiriyor.

Saldırı sonrası Dünya gündemi dahil olmak üzere odak noktasına gelen olay sosyal medyacılar tarafından bir çok hashtag ile şiddetle protesto edildi. #sizdenkorkansizingibiolsun, #TeröreTeslimOlmayacağız, #PrayForTurkey, #Taksim ve TerörleYaşamak ZorundaDeğiliz hashtaglerine tepki yağmaya devam ediyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here