HTC One 10 Hakkında Herşey

2
19
Yeni HTC One 10 Telefon Özellikleri
Yeni HTC One 10 Telefon Özellikleri
Blog Yazarlığı, Editör İlanı

HTC 10 Telefon Özellikleri

HTC tutkunlarının merakla piyasaya çıkmasını beklediği yeni telefon modeli HTC One 10 tanıtımı yapıldı. “Lider bir telefonun gerçek anlamını yeniden tanımlıyoruz” sloganı ile tanıtılan yeni modelde her zaman olduğu gibi HTC yine ses konusuna önem vermiş ve 24 bitlik yüksek çözünürlüğe sahip ses sistemi kullanmış. Ayrıca hem ön hemde arka kamerasında Optik İmaj Sabitleyici özelliği kullanılan kamerası göz dolduruyor.

Yeni HTC One 10 Tüm Özellikleri

Tasarım Özellikleri

Tasarımı tamamen yenilenmiş, tüm yüzeyler metalden yapılmış bir unibody’a sahip, telefonun ön yüzeyi tamamen camdan ve geri kalan kısımlar metal olarak tasarlanmış. Ayrıca HTC 10’da hoparlörlerin daha önce gözükmesi ve daha iyi ses için tasarımda ayrıca dikkat edilmiş. Günlük düşme, çarpma ya da çiziklere karşı koymak için tasarlandı.

HTC 10 Yeni Nesil Kamera

Bugüne kadar üretilen en iyi akıllı telefon kamerası HTC 10 ile birleştirildi. Optik İmaj Sabitleme (OIS) sistemi ön ve arka kamerada bulunuyor, bu hangi kamerayı kullanırsanız kullanın ne ve sarsıntısız fotoğraflar çekmenize olanak tanıyor. Ayrıca  ƒ/1,8 lens ile UltraPiksel sensörünün gücünü birleştirerek çekilen her fotoğrafta %136’ya kadar daha fazla ışık performansı vaat ediyor. Buda düşük ortam ışıklarında bile yüksek çözünürlüklü ve net fotoğraflar sunuyor. HTC One 10 Kamerası 88 DxOMark puanı ile ödüllendirilmiş durumda, bu puan bugünkü en yüksek bunlardan birisidir. ( 2016 Nisan DxOMark puanı)

HTC 10 Ses Sistemi

Japonya Ses Topluluğu tarafından onaylı Yüksek Çözünürlüklü ses onayı alan sınırlı sayıdaki telefonlardan birisidir HTC 10. Müzik dinlemeye başladığınızda 24-bit DAC size gerçek bir senfoni deneyimi sunmayı vaat ediyor. Kullanılan 24 bitlik ses sisteminden en iyi yararlanmak için kasa tasarımı yeniden yapıldı ve yeni HTC BoomSound Hİ-Fİ sürümü hoparlörler ile birleştirildi. Bunun yanında akıllı telefondan çıkan sesin bir adım ötesine geçmek için her hoparlör için ayrı bir amplifikatör kullanıldı, buda demek oluyor ki  ayrılmış yüksek frekanslı hoparlör ve alçak frekans hoparlörü sunuyor. Telefondan değil de kulaklıktan müzik dinlemeyi tercih edenler içinde kulak içi kulaklıkla beraber gelmektedir. HTC 10’da kullanılan kulaklıkta 8µm incelikte uzay kalitesinde polimer bir diyafram kullanıldı ve yüksek ses için sürücüler %70 oranında büyütüldü.

HTC 10 Performans ve Güvenlik

Parmak izinizle telefonu şifrelemek mümkün ancak HTC One 10’u rakiplerinde de yer alan bu özellikten ayıcan nokta ışık hızındaki 0,2 saniyede parmağınızı okur ve silidi kaldırır. Ayrıca akıllı parmak izi okuma sistemiyle zaman içerisinde farklı açılardan yaptığınız dokunuşları öğrenir ve daha hızlı kilit açma hizmeti sunar. HTC 10 işlemci olark Qualcomm Snapdragon ile gelmektedir. Ayrıca daha hızlı iletişim ve ülkeler arası dolaşımda sorun yaşanmaması için 4G LTE desteği ile birlikte sunulur.  Ekran olarak yeni nesil 2K LCD ekrana sahiptir, yüksek çözünürlüklü videolarda videonun içerisinde olacaksınız. Boost+ ile gerekmesi durumunda kaynaklar dinamik olarak ihtiyaç duyan servislere yönlendirilir, uygulamalar arasındaki geçiş hızlanır. Ayrıca arka planda yer alan uygulamalarda güç azaltılarak pil ömründen tasarruf edilir.

Yeni HTC 10 Tanıtımı ve Tüm Teknik Özellikleri
Yeni HTC 10 Tanıtımı ve Tüm Teknik Özellikleri

2 YORUMLAR

  1. zamanının en iyi cep telefonlarından birisiydş, şu an u11 kullanıyorum hala taş gibi çalışıyor ve bir 10 yıl daha kullanırım sanırım

  2. htc 10 vardı bende durduk yere şarj soketi arızalandı yaptık ettik ama dikiş tutmadı. güzel telefonda kaliteliydi ve hızlıydı ama 2 yıl içinde arıza yapması üzdü beni 🙁

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here