Hidrolik Fitness Nedir ? Nasıl Etki Gösterir ?

0
69
Hidrolik Fitness Nedir, Hidrolik Fitness Nasıl Yapılır
Hidrolik Fitness İle Spor Yapın
Blog Yazarlığı, Editör İlanı

Son Zamanların Trendi Hidrolik Fitness Nedir ?

Çok kısa bir özetle Hidrolik Fitness‘ı tanımlamak gerekirse; bir çok konuda olduğu gibi kültürümüze Amerikan menşei olarak dahil olmuş, aerobik ve vücut geliştirme hareketlerinin bir kombinasyonunu oluşturarak her spor günümüzde ortalama 30 dakika çalışarak yaş, cinsiyet ve vücut tipine bağlı olarak idman başına 400 ile 800 kalori yakarak – ortalama 522 kalori olarak dile getiriliyor – fazla efor harcamadan spor yapılmasını sağlayan bir sistem. Kadınlar için özel olarak seçilen 9 farklı hidrolik fitness istasyonundan oluşan ve her biri farklı kas gruplarına hitap eden fitness aletlerinin ortaya çıkarttığı spor programıdır.

Hidrolik Fitness İle Nasıl Spor Yapılır ? Mantık Nedir ?

Gözünüzde 9 hidrolik fitness aletinden oluşan ve aralarda derleme istasyonların yerleştirildiği bir daire çizin ve 3 arkadaşınızla bu programa dahil olduğunuzu varsayın. Her kişi yan yana farklı bir fitness aletine oturur. Spor hocasının ya da elektronik bir sayacın verdiği komut ile ortalama 45 saniyelik sürede bulunduğunuz alette ilgili kas grubunu çalıştıracak hareketi tekrarlamaya başlarsınız. 45 saniyelik süre sonunda her kişi bulunduğu hidrolik fitness aletinden kalkarak bir yandaki alete geçer ve ortalama 30 saniyelik dinlenme süresinin sonunda yeniden bulunduğu alette çalışmaya devam eder. Hidrolik fitness aletleri ile spor yapmanın mantığı bu kadar basittir. Her kişi tüm aletleri 1’er kez gezdiği zaman 1. setleri tamamlamış sayılır. Genellikle kişinin hedefine bağlı olarak ortalama 3 set bu şekilde tamamlanır ve ortalama günde 30-40 dakika içerisinde spor tamamlanmış olur.

Yukarıda verilen bilgiler spor salonlarındaki uygulamalara göre değişiklik gösterebilmektedir, ancak hidrolik fitness antrenmanları genel olarak bu şekilde yapılmaktadır. Çok daha sağlıklı bir spor programı için spor akademisinden mezun spor hocalarına danışmanız ve bedeninize uygun bir programda spor yapmanızı tavsiye ederiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here