Goji Berry Üzümü Nasıl Tüketilmeli ?

0
53
Goji Berry Üzümü Nasıl Tüketilmeli, Goji Berry Üzümü ve Diyet
Diyette Goji Berry Üzümü Nasıl Kullanılmalı ?
Blog Yazarlığı, Editör İlanı

Zayıflamak İçin Goji Berry Üzümü Nasıl Yenilmeli

Taze Goji Berry üzümüne ülkemizde ulaşılması zor olduğu için, Goji Berry meyvesinin kurutulmuşunu, meyve suyunu ya da çayını bulabilirsiniz. Goji üzümü ile yapılan sağlık ve güzellik ürünleri de ülkemizde bulunmaktadır ancak bu konumuz değil. İnsan sağlığına çok faydası olduğu bilinen Goji Berry üzümü yani diğer adıyla kurt üzümü, özellikle zayıflamak isteyenlerin tükettiği bir meyvedir. Goji Berry çayı ya da meyve suyu yoğun lif içermediği için kurusunu kullanmak yaşını kullanmaktan daha etkili olmaktadır. Eczanelerden alacağınız kapsül halindeki Goji Berry’i kullanma talimatlarına göre tüketebilirsiniz.

Goji Üzümünün ne olduğunu bilmeyenler için ; Goji Berry Üzümü Nedir ve Ne İşe Yarar ?

Diyetlerinizde alerjiniz olmaması şartıyla ve diyetisyen önerisi koşuluyla Goji Berry üzümüne yer vermek diyetinizin etkisini arttırmaktadır, ancak destekleyici besin olarak kullanılmalıdır. Meyvesini tüketmenin yanı sıra, diyetinizi desteklemesi için çayını ve meyve suyunu da kullanmalısınız. Goji berry nasıl kullanılır sorusunu farklı alt başlıklar altında cevaplandırmak gerekirse;

Diyetlerde Goji Berry Üzümünün Kullanımları

Günde Bir Avuçtan Fazla Goji Üzümü Tüketmeyin
Günlük kullanım miktarı bir avuç kadar olmalıdır. Bu kullanım miktarı yetişkinler baz alınarak hesaplanmıştır ve 20-30 grama denk gelmektedir. Etki sağlaması için Kurt Üzümünü düzenli olarak almanız gerekmektedir. Kurutulmuş 10 gram Goji üzümü 35 kalori, yaş olarak tükettiğiniz 10 gram Goji Berry üzümü ise ise 40 kaloridir.

Goji Berry Çayı Nasıl Yapılır ve İçilir ?

Demlenmiş Goji Berry Çayı
Demlenmiş Goji Berry Çayı

8 adet kurutulmuş Goji Berry üzümünü, içme suyundan kaynatılmış orta büyüklükte bir fincan sıcak suyun içerisine atıp 5 dakika demlenmesini bekleyin. Goji çayının soğumaması için beklerken üzerini çay tabağı ile kapatabilirsiniz. İsteğe göre farklı bitki çaylarını da ekleyebilirsiniz. Dilerseniz daha fazla goji çayı hazırlayarak şişeleyebilir ve soğuk olarak ta tüketebilirsiniz ancak günlük olarak kullanmanız tavsiye edilir. Bugün yapılan çayı yarın tüketmeniz besin değerleri açısından verimsiz olabilir. Günde 3 bardaktan fazla goji çayı içmeniz tavsiye edilmez, ideali 2 bardak içmektir. Demleme sonrasında kalan üzümler isteğe göre yenilebilir. Eğer vaktiniz yoksa üzümleri demlemek yerine hazır satılan sallama Goji Berry çaylarını tercih edebilirsiniz. Ancak önerilen sizin demlemenizdir.

Ara Öğünlerde Goji Berry Tüketimi
Ara öğün zamanınız geldiğinde 150 gram kadar yoğur içerisine yaş olarak 8 civarı, kurutulmuş olaraksa büyüklüklerine göre 12 civarı kurt üzüm atarak ara öğününüzü zenginleştirebilirsiniz. Yoğurt tek başına bile yağ yakıcı etki ortaya çıkarırken Goji üzümü ile daha verimli olacaktır. Ayrıca yağsız yoğurt kullanmanızı tavsiye ederiz.

Goji Berry üzümünün zayıflatıcı etkisi hakkında daha fazla bilgi : Goji Berry Üzümü Nasıl Zayıflatır ?

Son olarak Goji Berry ve Limon Tarifi;
Goji Berry ve Limon’un bir arada kullanım tarifi var ancak bu biraz uzun bir yazı olacağı için yazıyı buraya eklemeyeceğiz. Yazı yayınlandığında linkine buradan ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here