Goji Berry Üzümü (Kurt Üzümü) İle Zayıflamak Mümkün mü ?

0
59
Goji Berry Üzümü Zayıflatır Mı ?
Goji Berry Üzümü Zayıflatır Mı ?
Blog Yazarlığı, Editör İlanı

Yaz mevsiminin gelmesiyle beraber özellikle kadınlar hızlı ve kolay yoldan kilo vermenin peşine düşmüş durumda. Tabi ki kilo vermede yardımcı olacak besinleri tüketelim hanımlar ama unutmayın ki sıkılaşmak için spor şart, sporu mutlaka hayatınızın bir parçası yapın.

Tanımlayalım : Goji berry üzümü bir diğer adı ile kurt üzümü uzak doğu kültüründe sıkça kullanılan ve yakın zaman içerisinde içindeki bir çok yararlı besin sebebiyle bir çok sektörde kullanılmaya başlayan pek bir maharetli bir bitkidir. Bu konu hakkında detaylı bir yazı yazmıştık, şuraya tıklayıp okuyabilirsiniz.

Goji Berry Üzümü Zayıflatır Mı ?

Aslında Kurt üzümünün zayıflatma konusunu en iyi Çinlilerden öğrenebiliriz. Goji üzümü, yaklaşık 1700 yıldır Çinliler tarafından şifa kaynağı olarak kullanılmaktadır. Sağlık açısından pek çok faydası olduğu bilinen kurt üzümün, zayıflamak için de faydalı olduğu düşünülmektedir. Kurt üzümü olarak da bilinen bu meyve Goji Çileği Üzümü’dür ve oldukça şifalıdır. Bu meyvenin anavatanı Çin’dir ve bu ülkede, hem zayıflama hem de sağlık alanında kullanılmaktadır. Goji berry üzümü zayıflatır mı? derseniz, kesinlikle doğru kullanım sonucunda evet “zayıflatır” olarak verilebilir. Çinli kadınların zayıf kalmasının sırrıda bu meyvedir.

Goji berry üzümü oldukça yumuşak ve küçük meyveleri olan odunsu bir bitkidir. Bu bitki çalı formundadır ve bizdeki Alıçlar gibi yüksek rakımlı yerlerde yetişmektedir. Bu meyvenin rahat bir şekilde bulunması, onun çok farklı alanlarda ve bol miktarda kullanılmasına olanak sağlamıştır. Bu meyveye Uzak doğu’da, mutluluk meyvesi de denilmektedir. Goji üzümü zayıflatır mı? sorusuna bir cevap bulmak için Uzak doğulu kadınlar, yüzyıllardır bu meyveyi denemiş ve gerek sağlık gerekse kilo verme konusunda çok iyi sonuçlar almışlardır. Ancak ülkemizde bu üzüm, yeni popülerlik kazanmıştır. Türk kadınları için en ilgi çekici özeliği, goji üzümünün zayıflamaya yardımcı olması ve yağ yakımında etkili olabilmesidir. Goji Berry üzümü ile zayıflamak isteyenleri aydınlatmak ve gerçekten bu meyvenin zayıflatabildiğini kanıtlamak amacıyla, Asya ülkelerindeki obez insanlar üzerinde, araştırmalar yapılmıştır. Bu obez insanlara, sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez goji üzümü verilmiştir ve belirli bir süre sonunda, bu insanların zayıfladığı gözlemlenmiştir. Goji Berry üzümünün zayıflatma konusunda bünyemize yardımcı olmasının sebebi; bu meyvenin içerisinde bulunan polisakkaritler, gıdaları enerjiye dönüştürmektedir. Bu nedenle kurt üzümü, vücuda alınan gıdaların enerjiye dönüşmesine yardımcı olarak, zayıflamayı hızlandırmaktadır. Goji üzümü diğer zayıflama ürünlerine göre tamamen doğaldır. Alerji gibi sorunlarınız yoksa vücuda hiçbir şekilde yan etkisi bulunmamaktadır. Bu nedenle pek çok kadın tarafından hem meyve olarak hem de çay olarak tüketilmektedir

Goji Berry üzümünün tadı ise bizler için biraz yaban mersinini biraz da kirazı andırmaktadır. Bu meyve, çalı kısmından saplarına kadar değerlendirilmektedir. Ayrıca belirtmek gerekir ki kurt üzümü bitkisinin saplarından ve posasından güzellik kremi elde edilmektedir. Böyle de mucizevi bir şeydir kendisi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here