Evde Doğal Makyaj Pudrası Nasıl Yapılır?

0
0
Evde Doğal Makyaj Pudrası Nasıl Yapılır?
Evde Doğal Makyaj Pudrası Nasıl Yapılır?
Blog Yazarlığı, Editör İlanı

Evde Doğal Makyaj Pudrası Yapımı

Bazı cilt tipleri makyaj malzemelerine karşı son derece hassas, bu sebeple cilt özellikle kalitesiz pudralara karşı alerjen tepki yaratabiliyor. Makyajın vazgeçilmezi pudra konusunda bu sorunu yaşıyorsanız eğer size bir müjde, evde pudra yapımı son derece basit. Son zamanlarda evde pudra nasıl yapılır konusu bir çok kadının ilgisini çekiyor. Hem maliyet olarak ucuz hemde doğal olarak üreteceğiniz ev pudrası cildinizin daha sağlıklı kalmasını sağlıyor, ayrıca anti-alerjik bir makyaj malzemeniz olmasını sağlıyor. Evde pudra yapımı için gereken malzemeler son derece kolay bulunabilir malzemeler. Mutfakta kakao ve nişasta var mı ? Eğer varsa sıkı tutunuz başlıyoruz.

Evde Makyaj Pudrası Nasıl Yapılır?

Evinizde doğal malzemeler ile yapacağınız pudra içerisinde kimyasal ve alerjen maddeler bulunmamaktadır, bu sebeple dayanıklılıkları yoktur, yani üreteceğiniz pudrayı hemen kullanmanız gerekiyor, fazla yapayım da sürekli kullanırım gibi bir durum söz konusu değil. Bu yönüyle evde pudra yapımı biraz zahmetli ancak doğal olduğu için vakti olanların bence uygulaması gereken bir yöntem. Malzemeleri karıştırmak için temiz bir kap ayarlayın. Malzemeleri bu kaba koyarken dikkat edilecek konu nişastanın fazla kakaonun ise az olmasıdır. Açıklamak gerekirse nişasta cilt lekelerini kapatacak kakao ise sahip olmak istediğiniz ten rengi tonunu ayarlayacaktır. Karıştırma kabına ilk önce bir miktar nişasta aldıktan sonra üzerine kakao ekleyerek sürekli karıştırın. Kapta gördüğünüz pudranın renk tonu istediğiniz noktaya geldiği zaman pudra hazır demektir. Evde doğal pudra yapımı işte bu kadar kolay.

Eğer makyajınızı daha kalıcı ve çok daha göz alıcı hale getirmek isterseniz makyaj bazı kullanmanızı öneririz. İlgili yazımızı okumak için bakınız; Makyaj bazı ve kullanımı. Ayrıca göz makyajı için şuraya; buğulu göz makyajı nasıl yapılır? bakabilir ve günün sonunda yüz temizliği için elma sirkeli doğal yüz maskesi yapmanızı öneririz. Maske hakkında bilgi için tıklayınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here