Elma Sirkeli Yüz Maskesi Hakkında Herşey

1
102
Elma Sirkeli Doğal Yüz Maskesi
Elma Sirkeli Doğal Yüz Maskesi, Yüz Maskesi, Yağlı Ciltler İçin Maske
Blog Yazarlığı, Editör İlanı

Doğal yüz maskesi yazımızın ikinci bölümü ile yeniden karşınızdayız, bu yazı ile serinin 2. kısımı tamamlanmış olacak.

Elma Sirkeli Doğal Yüz Maskesi’nin Yararları Nelerdir ?

 Gün içerisinde sokağa çıktığımız zaman cilt gözeneklerimize yoğun miktarda kir dolar. Arabaların egzozlarından ve içilen sigaralardan çıkan dumanlar, çevresel faktörlerden oluşan diğer kir çeşitleri bunlara örnektir. Sürekli evde bile vakit geçirseniz mutfakta yaptığınız yemeklerden çıkan buharda bile cildimiz için kir ve yağ oluşumunu tetikleyecek maddeler vardır. Doğal elma sirkesi tek başına bile ciltteki zamanla oluşan kirden ve yağdan kurtulmamıza yardımcı olur, cilde uygulandığında yağdan ve kirden tıkanan deri temizleneceği için sivilce ve siyah nokta oluşumunu azaltır. Gece yatmadan önce sabunla yıkanmış cildinize bir parça pamuğa 6-7 damla uygulayabilirsiniz.

Evde Doğal Elma Sirkeli Yüz Maskesi Nasıl Yapılır?

Vakti olmayanlar için elma sirkesi ile hızlı bir temizlik yapmayı yukarıda anlattık, şimdi sıra bir adım öteye giderek maske hazırlamak.

Ufak bir not : Aşağıdaki maske tek başına yeterli olsada kullandığınız farklı yüz maskeleri varsa sadece elma sirkesini bunların içerisine dahil ederek kullanabilirsiniz.

Malzemeler;

  • 2 tatlı kaşığı elma sirkesi
  • Orta büyüklükte bir limo
  • Orta büyüklükte 2 yumurta

Elma Sirkeli Maskenin Hazırlanışı

Öncelikle yumurtaları kırıyoruz ve akı ile sarısını ayırıyoruz. Maskede yumurta sarısını kullanmayacağımız için atabilir ya da milföy hamurlu ikramlar için kullanabilirsiniz 🙂 Yumurta akının üzerine limonun tüm suyunu sıkıyoruz ve karıştırmaya başlıyoruz. 1 dakika kadar karıştırınca üzerine elma sirkesini ilave ederek biraz daha hızlıca karıştırıyoruz, karışımımız köpürdüğünde işlem tamam demektir. Yüzünüzü ılık suyla bastırarak yıkayın ve sonrasında doğal maskemizi yüzünüze masaj yaparak uygulayın. – Önemli Not : Göz çevresine yakın sürmekten kaçının. – Uygulama sonrası maskenin kuruması için 15-20 dakika kadar diğer yazılarımızı okuyabilirsiniz, maske kuruduğunda ılık suyla iyice yüzünüzü durulayın ve kurulandıktan sonra kaliteli bir nemlendirici krem ile cildinizi nemlendirin. Doğal elma sirkeli yüz maskesi cildinizi yağlardan ve kirden arındırırken aynı zamanda cilt gözeneklerinin küçülmesinde yardımcı olur.

Elma Sirkeli Doğal Yüz Maskesi Faydaları
Elma Sirkeli Doğal Yüz Maskesi, Doğal Yüz Maskeleri

Sirkenin Cilde Faydaları Nelerdir ?

Vücuttaki en açık yer yüzümüzdür, ister evde ister sokakta en çok kirlenen ve çevresel etkenlerden zarar gören yüzümüze iyi bakmalıyız. Zamanla oluşan kir ve yağ ciltte bakteri üremesini hızlandırır, sirke ise bakterileri temizleyerek sivilceleri, siyah noktaları ve sonrasında iltihaplanmaları engellemeye yardımcı olur. Cilt asit ve yağ dengesini sağlayarak aşırı yağlanmanın önüne geçer. Bunun yanında güneş lekelerinin kaybolmasında da yardımcı olacaktır.

Bu yazı devam niteliğindedir. Yağlı ciltler için yüz maskesi konusunda yazılan ilk yazıda konuya dair bütün yazıların linkleri yer alacaktır. Bilgi almak için ; Yağlı Ciltler İçin Doğal Maske Tarifleri

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here