Buğulu Göz Makyajı Nasıl Yapılır ?

0
0
Buğulu Göz Makyajı Nasıl Yapılır ?
Buğulu Göz Makyajı Nasıl Yapılır ?
Blog Yazarlığı, Editör İlanı

Pratik Buğulu Göz Makyajı Nasıl Yapılır ?

Bazı kült olan makyaj teknikleri vardır bunların modası hiç bir zaman geçmez ve geçmeyecektirde. Gözleri ön plana çıkartmak ve iç titreten bakışlarla çevreyi etkilemek için gerek ünlü dünyasında gerekse günlük hayatta en çok tercih edilen göz makyajı “buğulu göz makyajı” dır. Doğal ve hafif şekilde uygulanan buğulu göz makyajı tekniği ile etkileyici ve gizemli bakışlarla çevrenizin dikkatini üzerinize çekeceksiniz.

Pratik buğulu göz makyajı yapmak için gerekenler sadece kahverengi ya da siyah göz kalemi, rimel ve kirpik kıvırıcı, siyah göz kalemini seçmenizde yarar var. İlk olarak yüzü yağ ve kirlerden arındırmak için nemlendirici bir sabunla ılık suda yıkıyoruz ve soğuk su ile duruluyoruz. Sonrasında siyah göz kalemini kalın bir biçimde göze çekiyoruz. Kalemi çekerken çok dikkat etmenize gerek yok çünkü birazdan karıştırıcı bir fırça ile kalemi dağıtacağız. İşte en ince nokta burada devreye giriyor. Buğulu göz makyajının sırrı çekilen kalemi düzgün bir şekilde dağıtmaktır, dikkat edilmesi gereken nokta kalemi koyu tonlardan açık tonlara doğru dağıtmaktır. Kalemi yukarıya doğru dikkatli ve eşit bir şekilde dağıtıyoruz. Dağıtma işleminden sonra gözün altına siyah göz kalemini çekiyoruz.

Göz kalemini sürdükten sonra sağdan sola doğru kalemi yeniden dağıtıyoruz. Gözlerin daha ihtişamlı olarak ön olana çıkması için kalemi gözün içerisine de sürüyoruz. Bu arada hatırlatmakta fayda var, buğulu göz makyajı gözü küçük göstermektedir, bu sebeple hali hazırda küçük göze sahip olan kişiler kalemi gözün içerisine uygulamamalı. Kalemi dağıtma işlemi bitince kirpikleri kirpik kıvırıcı ile kıvırıyoruz ve sonrasında rimeli uyguluyoruz. Alt ve üst kirpikler rimellendikten sonra 1-2 dakika bekleyerek 2. bir rimel katı daha sürüyoruz, bu şekilde kirpiklerin ve buğulu göz makyajının daha dolgun olmasını sağlamış olacağız.

İşte sonuç aynaya baktığınızda karşınızda duruyor. Bir sürü makyaj malzemesi arasında boğulmadan sadece kalem ve rimel ile evde kendiniz pratik buğulu göz makyajını yaptınız bile. Eğer göz makyajınız yağlı cilt sorunları sebebiyle çabuk bozuluyor ise yağlı ciltler için doğal maske yapımı yazımızı okuyabilirsiniz.

Bu arada Maybelline firmasının buğulu göz makyajı için ürettiği bir ürün bulunmakta, Master Smoky isimli ürünü tercih edebilirsiniz. Konuya ait ilgili firmanın youtube.com videosu aşağıdaki gibidir.

Son olarak yakın bir zamanda buğulu göz makyajı için bir galeri hazırlayarak buradan beğeninize sunuyor olacağım.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here