Apple IOS 9.3 İşletim Sistemi Tanıtıldı

0
92
IOS 9.3 Özellikleri, Apple IOS 9.3 Hakkında Bilgi
Apple IOS 9.3 Tanıtımı Yapıldı
Blog Yazarlığı, Editör İlanı

Akıllı Telefon Pazarının Lider Oyuncusu Apple Yeni İşletim Sistemi IOS 9.3 Tanıtıldı

Apple’ın üst düzey yöneticilerinden olan Greg Joswiak tarafından yeni işletim sistemi IOS 9.3 Apple’ın 21 Mart etkinliğinden tanıtıldı. Yeni güncelleme bugün yani 21 Mart tarihi itibariyle indirilebilir durumda. Öncelikle yeni iPhone SE’nin tanıtımı yapıldıktan sonra sıra IOS 9.3’e geldi. Peki yeni işletim sistemi kullanıcılarına ne gibi özellikler sunacak ? İnceleyelim..

Apple IOS 9.3 İşletim Sistemi Hakkında Herşey

Gelecek olan özelliklerden ön plana çıkan yeni Night Shift özelliği. Bu özellikle telefonunuz ekran ışığı ile renkleri ayarlanabiliyor. Yani Night Shift ekranınızda gözüken renkleri daha doğal ve canlı hissetmeniz için değiştiriyor. Bu işlemi yaparken telefonun konumundan ve saatinden yararlanıyor. Özelliğin yaptığı şey ekran ışığını arttırıp azaltmak yerine ekranda görüntülenen nesnelerin renklerini değiştiriyor ve akşam saatlerinde karanlıktan dolayı parlaklaşan ekranın gözünüzü yorarak uykunuzu kaçırmasını ya da gözünüzün yorulmasını engelliyor.

Gelecek diğer özellik ile notes bölümünde bulunan ve başkalarının okumasını istemediğiniz notları şifreleyebiliyor. Bu özellik notlarını gizli tutmak isteyen kullanıcılar için son derece önemli çünkü uzun bir süredir bu konuda çözüm bekleniyordu ya da 3. parti uygulamalar kullanılıyordu.

Konu yeni işletim sisteminin tanıtımındayken Joswiak CarPlay konusunada değindi. Bundan böyle daha fazla otomobil üreticisinin CarPlay özelliğini destekleyeceğini açıkladı. CarPlay Nedir ? Araçlar ike iPhone telefonunuzu etkileşime geçirerek aracınız üzerinden telefonunuzu yönetmeyi sağlayan bir özellik. Detaylar : https://www.apple.com/ios/carplay/

Yeni işletim sistemi hakkında tüm özellikleri görmek için türkçe IOS 9.3 sayfasıın ziyaret edebilirsiniz, bkz: https://www.apple.com/tr/ios/updates/

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here