#DerbideOmuzOmuza Trending Topic Oldu

0
105
Neden Trending Topics Oldu ?
Neden Trending Topics Oldu ?
Blog Yazarlığı, Editör İlanı

Sosyal medya devi Twitter’ın kullanıcıları 14 Mart 2016 tarihinde, 13 Mart 2016 tarihinde Ankara’da meydana gelen terör saldırısına tepki olarak 20 Mart 2016 tarihinde yapılacak olan Galatasaray – Fenerbahçe derbisine atıfta bulunarak #DerbideOmuzOmuza hashtag’ini en çok konuşulan gündem maddelerinin sıralandığı trending topic alanında zirveye taşıdı.

Teröre Karşı #DerbideOmuzOmuza

#DerbideOmuzOmuza TT Oldu
#DerbideOmuzOmuza TT Oldu

Özellikle son dönemde meydana gelmeye başlayan ve büyük kitleleri hedef alarak gerçekleştirilen terör eylemleri insanlarımızın canını almaya devam ediyor. Genç, yaşlı, sivil ya da öğrenci ayırt etmeden şerefsizce yapılan saldırılarda insanlarımız toplu olarak katlediliyor. En son saldırı 13 Mart tarihinde otobüs duraklarında eve gitmeye çalışan vatandaşları hedef almış ve 37 kişini feci şekilde can vermiş, 71 insan ile yaralanmıştır.(14.03.2016 11:40 itibariyle)

Tepkilerini sosyal medyadan ortaya koyan kitleler twitter’da yapılan paylaşımlarla ve hashtag kullanımıyla #DerbideOmuzOmuza sloganını kullanarak 20 Mart tarihinde yapılacak Galatasaray – Fenerbahçe maçı iiçn dayanışma mesajları paylaştı.

İşte o twitlerden bazıları;

Saldırılardan sonra Facebook ise Ankara yakınında bulunan kullanıcılar için “güvenlik durum kontrolü” özelliğini devreye alarak kullanıcılarının iyi olduğunu Facebook üzerinden yakınlarına iletmesi konusunda yardımcı oldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here